archiwum aktualności

Zgłoś swój zespół!

XVII edycja Światowego Przeglądu Folkloru "INTEGRACJE" odbędzie się w terminie 11-21 sierpnia 2017 w Poznaniu.

Informacje oraz dokumenty umożliwajace zgłoszenie udziału zespołu znadują się w zakładce: dla uczestników

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 15 marca 2017 r.

Podziękowania za wsparcie organizacji XVI ŚPF "INTEGRACJE"

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w wspomożenie naszego projektu Koncertu Finałowego XVI ŚPF "INTEGRACJE" w portalu PolakPotrafi.pl.
Do wspólnych podziękowań dołączają się uczestnicy XVI Światowego Przeglądu Folkloru „Integracje”: tancerze i muzycy ludowi z Tajwanu, Czech, Irlandii, Indii, Serbii oraz Polski.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z ich udziałem dostępnym tutaj: Podziękowania.
 
 
Dziękujemy za otwarcie swojego serca na folklor i bezinteresowne przyczynienie się do powodzenia naszego festiwalu! 

Poznaj nas lepiej!

Aby poznać nas lepiej i poczuć atmosferę Festiwalu odwiedź INTEGRACJE na FacebookuInstagramie i YouTube

Polak potrafi - Pomóż nam zrealizować niezapomniany Koncert Finałowy!

Festiwal "INTEGRACJE" już od 17 lat gości w Wielkopolsce, co roku zapraszając do spotkania ze światową kulturą ludową jej mieszkańców. Przegląd jest imprezą niedochodową, a wszystkie pracujące przy jego organizacji osoby są wolontariuszami: członkami, sympatykami i przyjaciółmi Zespołu Tańca Ludowego "Poznań" AWF. 

W tym roku za pomocą portalu PolakPotrafi.pl chcielibyśmy prosić o pomoc oraz wsparcie również naszą publiczność. Jeśli możecie i chcecie Państwo współtworzyć z nami "INTEGRACJE" zapraszamy do zapoznania się z naszym projektem tutaj: https://polakpotrafi.pl/projekt/koncert_finalowy_integracje-2017?utm_source=search . 


Z góry dziękujemy za wsparcie Festiwalu!

"INTEGRACJE" pod patronatem UNESCO

Z wielką radością informujemy, że szesnasta edycja Światowego Przeglądu Folkloru "INTEGRACJE" otrzymała honorowy patronat UNESCO za zgodą Dyrektor Generalnej Pani Iriny Bokovej.
Festiwal "INTEGRACJE" uzyskał patronat UNESCO po raz drugi  - jako organizatorzy bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia oraz docenienia naszej pracy na arenie międzynarodowej.

Wszyscy uczestnicy wybrani!

Miło nam poinformować, że Dyrektorzy festiwalu wybrali zespoły, które wezmą udział w XVI edycji Światowego Przeglądu Folkloru "INTEGRACJE". 

Będą to zespoły z Czech, Irlandii, Rumunii, Serbii, Tajwanu, Turcji i Polski. Zdjęcia uczestników tutaj.

 

 

Anioły Kultury dla Aniołów

Tegoroczną, jubileuszową edycję Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje", poprzedziła uroczysta gala – Anioły Kultury. Impreza zorganizowana została jako podziękowanie dla sponsorów, którzy od kilkunastu już lat wspierają organizację imprezy. Miejsca dla tego wydarzenia użyczyło studenckie centrum kultury TROPS.

Statuetki wręczane sponsorom zostały „zrobione z serca” przez dzieci i młodzież, osoby niepełnosprawne, na warsztatach terapii zajęciowej Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu. Pierwszym uhonorowanym został prof. Jerzy Smorawiński, rektor AWF, który 15 lat temu wsparł pierwszą edycję, i wspiera festiwal do dzisiaj.

Nie zabrakło muzyki i tanecznych pokazów. Na scenie studenckiego klubu wystąpili goście tegorocznego festiwalu, przybyli z Meksyku, oraz reprezentacja gospodarzy przedstawiając fragmenty tańców góralskich, pochodzących z  repertuaru Zespołu Tańca Ludowego "Poznań" AWF.

Wśród nagrodzonych nie zabrakło byłych członków zespołu, którzy, mimo zakończenia tanecznej kariery w zespole, nadal z nim współpracują oferując swoją pomoc podczas organizacji festiwalu, w najróżniejszych dziedzinach.  

Wspomnienie Koncertu Finałowego

Zapraszamy na nasz kanał na portalu YouTube, gdzie można obejrzeć występy uczestników INTEGRACJI 2015 podczas Koncertu Finałowego "Różne oblicza fokloru" -> YouTube

Koncert Finałowy INTEGRACJI 2015

Tegoroczny Koncert Finalowy pt. "Różne oblicza folkloru" odbył się 16 sierpnia pod Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Podczas koncertu zaprezentowali się wszyscy uczestnicy tegorocznych INTEGRACJI, a więc najlepsze zespoły, które w przeciągu 14 lat brały udział w Festiwalu. Na scenie mogliśmy podziwiać tancerzy i muzyków z Rosji, Ukrainy, Słowacji, Czech, Węgier i Meksyku. Polskę reprezentował Zespół Pieśni i Tańca "Rzeszowiacy" oraz gospodarz Przeglądu - Zespół Nie zabrakło również gości specjalnych: Swarzędzkiej Orkiestry Flażoletowej, Zespół Wokalny "Pauza" oraz Zespół Inscenizacji Tanecznej "Uśmiech". Koncert stanowił połączenie gry świateł i dźwięków oraz najciekawszych elementów wybranych z programów zaproszonych zespołów. W tym roku organizatorom udało się połączyć tradycję z nowoczesnością wykorzystując technikię videomappingu. Całość okraszona muzyką i tańcem, oparta o piękną scenerię Zamku Królewskiego stanowiła niezwykłe i niepowtarzalne wydarzenie spinające i zamykające festiwal.

Integracje w Kostrzynie i Swarzędzu

W niedzielę 9 sierpnia, dzień wcześniej niż zwykle, rozpoczął się Światowy Przegląd Folkloru Integracje. XV edycję tego wydarzenia zainaugurowały koncerty w Kostrzynie, mieście które po raz pierwszy przyjęło do siebie gości festiwalu, i Swarzędzu będącego od lat stałym punktem programu Przeglądu Integracje.

Taneczne pokazy w Kostrzynie poprzedził barwy przemarsz uczestników festiwalu przez miasto, spod gminno – miejskiego ośrodka kultury na lokalny rynek, gdzie na scenie zaprezentowały się zespoły z Polski, Ukrainy, Rosji, Czech, Słowacji, Meksyku i Węgier. W Swarzędzu, jak co roku, czekała na gości scena przy tamtejszej pływalni i liczna publiczność spragniona tańca i śpiewu oraz tej atmosfery radości, którą poznańskie Integracje ze sobą przynoszą, w każde miejsce, w którym goszczą.

Oba koncerty poprzedziły warsztaty dla najmłodszych i tych nieco starszych, podczas których, dzięki członkom ZPiT Rzeszowiacy, mogli oni postawić pierwsze kroki w świecie tańca ludowego.

Ten pracowity dzień zakończył się pierwszym wieczorem narodowym – polskim – podczas którego goście wspólnie się bawili w tradycyjne polskie zabawy, nie zabrakło przy tym i polskich smaków.

 1 2 >