JUBILEUSZ JAK Z OBRAZKA!

Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE  świętuje w tym roku swój dwudziesty jubileusz! Jak co roku wielkopolska publiczność będzie mogła oglądać tancerzy z całego świata. W tym roku koncert finałowy odbędzie się w Swarzędzu. Festiwal potrwa 9 dni – od 13 do 21 sierpnia 2022 r.

W festiwalu weźmie udział 7 grup: z Kolumbii, Ekwadoru, Turcji, Serbii, Słowenii oraz  Polski. Przegląd rozpocznie się w sobotę, 13 sierpnia koncertami w Nowym Tomyślu i Grodzisku Wielkopolskim. Następnego dnia przeniesiemy się do Lubonia i Wronek.  Poznańska „Biesiada Ludowa” w Parku Wilsona, czyli koncert inauguracyjny, odbędzie się 15 sierpnia. W kolejnych dniach artyści odwiedzą również Pleszew, Wrześnię oraz Chludowo. Nie zabraknie także nieodłącznej już części INTEGRACJI, czyli Turnieju Sportów Tradycyjnych  “Pierścieniówka” (17 sierpnia) oraz przemarszu ulicą Półwiejską w czwartek, 18 sierpnia. Poza tym czekają nas wieczory narodowe, msza ekumeniczna oraz warsztaty haftu koralikowego – jednym słowem, moc ludowych atrakcji. Całość zakończy się  21 sierpnia, o 21:00, koncertem finałowym na Polanie przy ul. Strzeleckiej w Swarzędzu

Każda edycja Festiwalu jest na swój sposób niepowtarzalna. Ten rok jest jednak dla nas szczególny. W końcu nadszedł czas na należyte świętowanie, przesuniętego o 2 lata z powodu pandemii, 20. Jubileuszu INTEGRACJI! Festiwalowe wydarzenia będą odbywać się pod hasłem “HISTORIA JAK Z OBRAZKA”, które nawiązuje nie tylko do opowieści, które prezentowane są przez artystów na scenie, ale także do przeszło dwudziestoletniej tradycji Przeglądu. Od 2001 roku INTEGRACJE gościły  114 zespołów z 41 krajów. Na scenach  miast prezentowało się blisko 6000 artystów, którzy dali ponad 118 koncertów. Aby na nie dotrzeć, Zespoły pokonały łącznie około 64000 kilometrów. Podczas 15 edycji Turnieju Sportów Tradycyjnych “Pierścieniówka” rozegranych zostało ponad  600 meczów. To wszystko nie mogłoby obyć się bez grupy kilkuset wolontariuszy, którzy włożyli swoje serce w realizację tego najbardziej barwnego wydarzenia w Wielkopolsce. 

 

Organizatorzy starają się, by festiwalowe koncerty były niesamowitym przeżyciem zarówno dla publiczności, jak i uczestników. Mamy nadzieję, że i w tym roku nie zawiedziemy naszych odbiorców.

 

Szczegóły w naszych mediach społecznościowych.
https://www.facebook.com/INTEGRATIONPoznan
https://www.instagram.com/integrationfestival/

 

link do koncertu inauguracyjnego:  https://fb.me/e/2MZ09JClY

link do koncertu finałowego: https://fb.me/e/4Vb6f3AYq