archiwum aktualności

Czytamy polskie bajki

W dniu 11 sierpnia (piątek) o godzinie 18 w Restauracji Umberto w Parku Cytadela w Poznaniu tancerze Zespołu Tańca Ludowego „Poznań” AWF w strojach ludowych będą czytać polskie bajki i legendy. Dodatkowo, zaproszą do wspólnej zabawy: podczas gier i tańców ludowych oraz wspólnego kolorowania. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 3 - 8 lat.

Chiny po raz pierwszy na Integracjach!

Poznaj uczestników siedemnastej edycji festiwalu.

W tegorocznym przeglądzie weźmie udział osiem zespołów z siedmiu różnych krajów: Chin, Indii, Meksyku, Rosji, Serbii, Turcji, Ukrainy i Polski.

Zdjęcia uczestników w galerii.

Finał w Parku Cytadela

Tegoroczny koncert finałowy odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia o godzinie 21:00 w poznańskim Parku Cytadela przy Dzwonie Pokoju i Przyjaźni między Narodami

Koncert ten to bez wątpienia najbardziej atrakcyjny festiwalowy punkt programu. Jest to pieczołowicie wyreżyserowane parateatralne przedsięwzięcie, odbywające się na kilku scenach, przy wykorzystaniu kilkudziesięciu refelktorów i ponad stu mikrofonów. Wszystkie zespoły - 300 tancerzy i muzyków z różnych zakątków świata - występują w autentycznych strojach ludowych przy akompaniamencie muzyków grających na żywo na tradycyjnych instrumentach.

Koncert Inauguracyjny w Parku przy Starym Browarze

Koncert otwierający Światowy Przegląd Folkloru Integracje, który co roku odbywał się w Parku Wilsona, tym razem odbędzie się w Parku Jana Henryka Dąbrowskiego przy Starym Browarze w Poznaniu.

Zapraszamy serdecznie w nowe miejsce! Będzie się działo!

poniedziałek, 14 sierpnia, godzina 18:00

Polak potrafi - Pomóż nam zrealizować niezapomniany Koncert Finałowy!

Festiwal "INTEGRACJE" już od 17 lat gości w Wielkopolsce, co roku zapraszając do spotkania ze światową kulturą ludową jej mieszkańców. Przegląd jest imprezą niedochodową, a wszystkie pracujące przy jego organizacji osoby są wolontariuszami: członkami, sympatykami i przyjaciółmi Zespołu Tańca Ludowego "Poznań" AWF.

W tym roku za pomocą portalu PolakPotrafi.pl chcielibyśmy prosić o pomoc oraz wsparcie również naszą publiczność. Jeśli możecie i chcecie Państwo współtworzyć z nami "INTEGRACJE" zapraszamy do zapoznania się z naszym projektem na stronie portalu PolakPotrafi.pl .

Z góry dziękujemy za wsparcie Festiwalu!

Poznaj nas lepiej!

Aby poznać nas lepiej i poczuć atmosferę Festiwalu odwiedź INTEGRACJE na FacebookuInstagramie i YouTube

"INTEGRACJE" pod patronatem UNESCO

Z wielką radością informujemy, że szesnasta edycja Światowego Przeglądu Folkloru "INTEGRACJE" otrzymała honorowy patronat UNESCO za zgodą Dyrektor Generalnej Pani Iriny Bokovej.
Festiwal "INTEGRACJE" uzyskał patronat UNESCO po raz drugi  - jako organizatorzy bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia oraz docenienia naszej pracy na arenie międzynarodowej.

Wszyscy uczestnicy wybrani!

Miło nam poinformować, że Dyrektorzy festiwalu wybrali zespoły, które wezmą udział w XVI edycji Światowego Przeglądu Folkloru "INTEGRACJE".

Będą to zespoły z Czech, Irlandii, Rumunii, Serbii, Tajwanu, Turcji i Polski. Zdjęcia uczestników tutaj.

Anioły Kultury dla Aniołów

Tegoroczną, jubileuszową edycję Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje", poprzedziła uroczysta gala – Anioły Kultury. Impreza zorganizowana została jako podziękowanie dla sponsorów, którzy od kilkunastu już lat wspierają organizację imprezy. Miejsca dla tego wydarzenia użyczyło studenckie centrum kultury TROPS.

Statuetki wręczane sponsorom zostały „zrobione z serca” przez dzieci i młodzież, osoby niepełnosprawne, na warsztatach terapii zajęciowej Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu. Pierwszym uhonorowanym został prof. Jerzy Smorawiński, rektor AWF, który 15 lat temu wsparł pierwszą edycję, i wspiera festiwal do dzisiaj.

Nie zabrakło muzyki i tanecznych pokazów. Na scenie studenckiego klubu wystąpili goście tegorocznego festiwalu, przybyli z Meksyku, oraz reprezentacja gospodarzy przedstawiając fragmenty tańców góralskich, pochodzących z  repertuaru Zespołu Tańca Ludowego "Poznań" AWF.

Wśród nagrodzonych nie zabrakło byłych członków zespołu, którzy, mimo zakończenia tanecznej kariery w zespole, nadal z nim współpracują oferując swoją pomoc podczas organizacji festiwalu, w najróżniejszych dziedzinach.

Wspomnienie Koncertu Finałowego

Zapraszamy na nasz kanał na portalu YouTube, gdzie można obejrzeć występy uczestników INTEGRACJI 2015 podczas Koncertu Finałowego "Różne oblicza fokloru" -> YouTube

< 1 2