Anioły Kultury dla Aniołów

Tegoroczną, jubileuszową edycję Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje", poprzedziła uroczysta gala – Anioły Kultury. Impreza zorganizowana została jako podziękowanie dla sponsorów, którzy od kilkunastu już lat wspierają organizację imprezy. Miejsca dla tego wydarzenia użyczyło studenckie centrum kultury TROPS.

Statuetki wręczane sponsorom zostały „zrobione z serca” przez dzieci i młodzież, osoby niepełnosprawne, na warsztatach terapii zajęciowej Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu. Pierwszym uhonorowanym został prof. Jerzy Smorawiński, rektor AWF, który 15 lat temu wsparł pierwszą edycję, i wspiera festiwal do dzisiaj.

Nie zabrakło muzyki i tanecznych pokazów. Na scenie studenckiego klubu wystąpili goście tegorocznego festiwalu, przybyli z Meksyku, oraz reprezentacja gospodarzy przedstawiając fragmenty tańców góralskich, pochodzących z  repertuaru Zespołu Tańca Ludowego "Poznań" AWF.

Wśród nagrodzonych nie zabrakło byłych członków zespołu, którzy, mimo zakończenia tanecznej kariery w zespole, nadal z nim współpracują oferując swoją pomoc podczas organizacji festiwalu, w najróżniejszych dziedzinach.